Сучасна терапевтична стоматологія - це комплекс лікувальних та профілактичних дій, спрямованих на ліківання карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших захворювань, а також  на повернення анатомічної форми зуба.

Терапевтичні послуги включають в себе наступні види:

Ремінералізуюча терапія

Це одне з перспективних направлень профілактики і лікування поверхневого карієсу зубів  методом насичення емалі сполуками кальція фтору і кальцію. В своїй работі стоматологи-гігієністи використовують суміші, які містять елементи, необхідні для відновлення і зміцнення складу емалі.

Лікування середнього карієсу

Середній карієс характеризується пошкодженням не тільки емалі зубів, але й дентину (тверда тканина зуба). Його симптомами є реакція зуба на солодке, холодне і, набагато рідше, на кисле. При таких симптомах чим довше Ви відкладаєте візит до стоматолога, тим більш тяжкі наслідки це може спричинити вашому стоматологічному здоров'ю, оскільки каріозний процес може перейти в глибокий, а там недалеко і до пульпіту з періодонтитом. Лікування  середнього карієсу, як правило, закінчується пломбуванням зуба.

Лікування глибокого карієсу

Глибокий карієс - це найбільш тяжка форма карієсу, при якій хвороба пошкоджує найглибші шари дентину, в результаті чого виникають серьйозні руйнування поверхні зуба. Для нього характерний яскраво виражений біль в зубі від впливу різних подразників: температурні (як правило, біль на холод), механічні, хімічні (кисле, солодке, солене).

Лікування глибокого карієсу зазвичай більш трудомістке, займає більше часу і його вартість дорожча: лікар видаляє зубні нерви, прочищає канали і, нарешті, ставить пломбу. Іноді хвороба ускладнюється пульпітом (запалення судинно-нервового пучка - пульпи) або періодонтитом (запальний процес в тканинах щелепи і зв'язкового апарату зуба).

Лікування пульпіту

Основною причиною пульпіту є запущений карієс, коли зуби руйнуються настільки, що інфекція потрапляє в корінь зуба і пошкоджує нерв. Запалення нерва характеризується сильним болем, який виникає від температурних подразників, які віддають в гортань, скроні або вухо і загострюються в нічний час.

В деяких випадках пульпіт вдається вилікувати так званим біологічним способом, який не передбачає видалення нерва. Стоматолог використовує препарати, які містять кальцій, протибактеріальні препарати, а також фізіотерапевтичні процедури, за допомогою яких пульпа санується, відновлюється лужна реакція, наростає новий "свій" дентин. Лікування на пізній стадії пульпіту полягає у видаленні нерву, ретельній обробці каналу і його пломбуванні.

Лікування періодонтиту

Періодонтит - це найнебезпечніше ускладнення каріозного процесу. В цьому випадку запальний процес поширюється не тільки на тканини зуба, але й на кісткову тканину зуба та на кісткову тканину навколо верхівок коренів зубів. Періодонтит проявляється різким болем в області зуба, посилюється від дотику до нього. Також його характеринми ознаками є припухлість губи, щоки, ясна збільшені, зуб рухомий, неприємний запах з рота, іноді свищі на яснах. В більшості випадків лікування періодонтиту обмежується терапевтичними методами, які дозволяють зберегти зуб. Але дуже часто несвоєчасне звернення до стоматолога є причиною того, що хворий зуб вже не вдається зберегти і призводить до його видалення.

Скориставшись послугами стоматологічної клініки Фіалка кожна людина, зіткнувшись з проблемою лікування карієсу і всіх його ускладнень, отримає висококваліфіковану стоматологічну допомогу. Все надане лікування проводиться строго за медичними показаннями, використовуються найкращі сучасні методики, а відмінна наукова підготовка, прекрасні мануальні навики і великий досвід роботи наших спеціалістів є запорукою здоров'я Ваших зубів і прекрасної посмішки!!!